žaluzie ii

(slova Novotný/Votava, hudba Votava)

1
K sobě se tiskneme a posloucháme
je ticho jen budík tiká
klíče jsou v zámku a v dobitém hradu
jsi jenom ty a já

Stažené závěsy jsou jako důkaz
děje se co se dít nemá
víc než jen pár hodin nesmím tu zůstat
začala by ses bát

R
Líbám tě kde se dá...

2
Vypnutý telefon na zemi leží
jsi trochu nervózní bledá
oba dva víme to o co tu běží
zastavit se to nedá

R
Líbám tě kde se dá...
...kde sedá tvůj muž...
Líbám tě kde se dá...

3
Pruhy na tvém těle od žaluzií
s večerem pozvolna mizí
rychle se oblékáš láhev dopíjíš
najednou jsi cizí

 • pár slov

  • Na výkonném soustředění v říjnu 2015 jsme udělali tři nové fláky: Romana, Zázrak a Žaluzie II.
  • Zhruba v polovině krutě temného tvůrčího období sezóny 2015/16 nešlo čekat, že by PJN napsal nějakou rádiovku, přesto Filipovo původní "Líbám tě" atributy hitu mělo a Petr se snažil, co to šlo.
  • Klíčový refrén patří původní Filipově verzi, která měla tentokrát dokonce i sloky a lingvisticky mistrné, avšak spíše pro filology než plné stadióny, takže Petr jeho výtečné, ale ve výsledku příliš sexy(stické) "Na pálev spálenou / co byla bílá / na pánev spálenou a rád / líbám tě" (atd., k dohledání v archivu) spláchl a napsal úplně nový příběh.
  • Inspiroval se nicméně náladou písně a u půllitru vokovické jabkenice se hned po napsání Romana vrhl na Žaluzie II. Nápad s pointou "tvůj muž" se mu vynořil okamžitě při předváděčce a kolem toho vystavěl svůj text.
  • Story to měla být zcela smyšlená, nakonec je to ale mélange dvojí reality PJN (pro hnidopichy - léto 2003 a zima 2007; právě inspirace vlastní a dosud nikde nezveřejněnou povídkou Žaluzie z roku 2003 nutí Petra k přidání římské dvojky k této písni). Navíc v době skrznaskrz posrané, proto ta zvláštní odtažitost v příběhu.
  • Filip počítal s velkovokály uprostřed, tvrdě jsme na nich dřeli hned po Romanovi v zimě '15 - a byla to prácička (i výsledek) ve stylu některých našich vrcholných vokál kousků (Žena a chlap, Babí léto II., Za dveřmi pes).
  • Hotová píseň si půlroku počkala (nehráli jsme), než přišla před lidi, to už v ní hrál i Honza Hodek na basu ve své trýznivé aranži...

© filtruj.cz