pet

(slova Novotný, hudba Votava)

Plastiková země
země plastiková
jak se chová ke mně
chováme se oba

Plastikové květy
celofán pro tebe
lesy – mrtvé světy
pod šustivým nebem

Plastiková láska
pytlíkové štěstí
zatíženo praská
neštěstí mi věstí

Plastiková halda
halda plastiková
v lahvích miliarda
PET duší se schová

Plastikoví pípl
umělecky hrají
svobodnější lidem
umělým se zdají

  • pár slov

    • PET je první z písní, kterými Filip Petra překvapil: ten mu totiž dodal hafo textů, které byly podle Fíly prostě blbé. A tu, dva roky po napsání, přináší Fíla hotovou písničku...
    • Původní název byl Petarda, což byla trochu sranda, když jsme se v té době jmenovali stejně... Píseň jsme ale zkoušeli až v roce 2003 - tehdy ještě panovala idea, že budeme kytara+klavír, a existují vzácné demoverze pár písní v téhle orchestrální verzi... PET je mezi nimi.
    • Je to také první nepochopená píseň: v roce 2001 se Petr zmítal autorsky mezi humorem, undergroundem, experimentem a realistickým vážnem. Tak připlula PET do Filtru, kam se vůbec nehodila - tudíž ani naživo nevyvolala větší ohlas, všichni v ní hledali humór, a ona je vcelku lyricky do vážna. Ale povedla se, to se musí nechat!
    • Její lyričnost způsobila, že jsme ji až na tři výjimky (a naposledy 2006) nikdy nehráli živě. Raritně jsme ji ale zařadili na oslavě 10 let od prvního koncertu, kdy jsme přehráli celý setist (dvoutrackový, spolu s Ticho na hlas). A to už se k nám písnička vlastně hodila, anžto jsme také lyričtější, ale je stará, hrát ji nebudeme.

© filtruj.cz