panelák

(slova Novotný, hudba Petr Filip)

  • pár slov

    • Petr Filip, se kterým Filtr v roce 2013 již druhý rok vcelku pravidelně hraje, na jedné zkoušce brnkal svoji hiphopovou novinku. A že to zkouší se sousedem DJ Arcticem. A po Filtru chtěl, aby napsali text a zpívali to. Filip vyřešil situaci tím, že odjel na několik týdnů pryč, a tudíž varianta hihpop Filtru vypadla. Petr zas neměl čas - nakonec se ale urodilo a Petr napsal text Panelák. S hiphopem to nemá nic, ale to koneckonců ani původní hudba... Jakési téma tam ale vyřčeno ku spokojenosti všech bylo.
    • Premiéru si píseň odbyla v duu Petr Filip & DJ Arctico v roli předkapely Filtru v červnu 2013. DJ beatoval a Petr F zpíval. V plánu je ovšem i regulérní filtrovská verze, na konci roku 2013 jsme ji začali zkoušet s PF a rovnou i bicími MF.
    • A mimochodem, je to úplně první věc (až na výjimečné jednorázové odskoky), na které se autorsky podílí někdo jiný než Petr a Filip. Ale je to Petr Filip, takže to tak má být... Pravda ale je, že píseň nevznikla ve Filtru, Filtr si ji stáhne. První opravdovou filtrovní autorskou spoluprací (a navíc první uvedenou) bylo Hele s Michalem Froňkem.

© filtruj.cz