nádražka

(slova Novotný, hudba Votava)

Nadává že to nezažila
nadává na to co nemá
co nebude mít

nadává na europívo
nadává na to co bylo
co nemůže být

v bufetu na nádraží do davu chce vplout
neřeší hodiny a chtěla by se zout

nadává na pokleslý mravy
nadává na ty prasáky
co už nešahaj

má oko na punčoše a kope do dveří
že četla Ionesca jí nikdo nevěří

má jeden velkej sen
zdá se že sní ho každej den ale

nikomu nepodá ruku
nikomu nedá záruku
nikoho nepozve dále
a nikomu neřekne pane (bané)

kdo ví kdo je prvý a kdo je až druhý
káva je studená a smažák je tuhý

dál má jeden velkej sen
zdá se že sní ho celej den ale

pravda je prašivá a kouří se jí z úst
porušila pravidla a teď zažije půst

 • pár slov

  • Po víc a víc beznadějných písních sezóny 2015/16 jako Bordeaux, Zdánlivě bezdůvodně, Křižovatka, Žaluzie II a Bez dotyku si Petr řekl, že je třeba změna, čistě snad kvůli barvitosti a publiku (které ovšem v oné době znalo jen Bordeaux).
  • Sám od sebe psát zvesela Petr nějak nemohl, ale napomohla mu série písní, které valil Filip. Začalo to Groupie, pak přišla Nádražka, kterou Filip předvedl v hluboké noci, Petr ale z fleku napsal text, který vnímá jako takový satirický sociální protestsong ve stylu Collinsovy Another Day In Paradise, ale mixnuto s Plastiky a humórem, zcela neosobní, leč přesto výpověď, u níž viděl kombinaci Dejvické nádražky a Oázy na Smíchově.
  • Pocitově nám Nádražka nahrazuje Punk.
  • Pro Filipa ale nejde o žádnou novinku, je to kus z roku 2013, který zrál pod názvem Sudová. Šloť o cílenou hříčku, anžto Beethovenova Osudová je intrem a outrem doteď - a v jeho původním textu bylo cosi o "osudových vínech"; v tom se tedy s Petrem shodl, anžto i jeho Nádražka je taková nešťastně kalicí. Jinak se ve Filipově původním textu zpívalo například "Co se ti právě honí hlavou, co se ti honí pod hlavou, co se ti honí po ní?".
  • Muzikantsky šel Filip na věc teoreticky. Zase jednou hledal sled akordů, který tu ještě nebyl - nakonec se ukázalo, že už to takhle někdo vymyslel, ale vzal do hry.

© filtruj.cz