kajda

(slova lid, úprava Novotný, hudba lid, úprava Votava/Novotný)

Ztratil jsem já kajdu
kajdu kajdu kajdu
kde ji smutnej najdu
najdu najdu najdu

hledal jsem ji všude
všude všude všude
depa asi bude
bude bude bude

Ztratil jsem já kajdu
kajdu kajdu kajdu
kde ji smutnej najdu
najdu najdu najdu

já ji najdu v lese
v lochotínským lese
myslivec ji nese
nese nese nese

To jsem rád že ji mám
tadýda že ji mám
tadýda že ji mám

teď si na ni pozor dám
tadýda pozor dám
tadýda pozor pozor dám

  • pár slov

    • V červnu či červenci 2013 si to Petr štrádoval po Národce a náhodou potkal v antikvariátu dudácké elpíčko z normalizačních 70. let Hrají a zpívají Plzeňáci za 10 Kč, které okamžitě koupil. Hned věděl, že to bude dárek pro SAD, až zas budem spolu hrát.
    • Než k tomu předání došlo (prosinec 2013), kluci z Filtru si desku hrdinně pustili. Hrůza! Ale nadchla je píseň Ztratila jsem kajdu, tak nějak večírkově zábavně příšerně. Jenže to by nebyl Novotný, aby hned neměl v plánu píseň nastudovat a po svém pro SAD jednorázově zahrát. Všichni byli docela proti (to už nás totiž bylo v kapele pět), ale Petr se hecnul, píseň jsme za půl hodinky pár týdnů před koncertem v punkovém rytmu nacvičili (sestava P-F-Petr Filip-Michal Froněk) a odehráli naprosto sukcesivně.
    • Podruhé a naposledy jsme ji zahráli už jen v duu v lednu v Plzni jako rozehřívací song tam, kde by měl zaznít zejména, v rodném regionu... Tam Petr spontánně přidal verše "Ztratil jsem já kajdu / kde ji smutnej najdu / já ji najdu v lese / lochotínským lese / Baxa už ji nese / ochotně ji nese"... Řeč je o aktuálním plzeňském primátorovi.
    • Jenže Kajda je tak našlápnutá, že ji nejspíš budeme používat na soundcheck, beztak nikdy nevíme, co hrát.

© filtruj.cz