bordeaux

(slova Novotný, hudba Votava)

Nevím jak dál a co mám dělat jinak
to co teď mám na to si nesmím zvykat
vše za to dám
abys tu byla se mnou od rána do večera a potom až do rána
milovaná
zamilovaná

Nevím co mám a málo si tě vážím
děje se nám co málokdo moh’ zažít
cítím to sám
že nemá smysl jediný den a žádná noc když jsem bez tebe má milá
milovaná
zamilovaná

Když se usmíváš nevím co s tím
a když se mračíš jenom prosím
ať se nezlobíš a všechno slíbím

Za těch dnů pár dobře to vím
že podléhám pocitům tvým
a když se zeptáš neodpovím

A i když ukážeš mi záda a dva týdny svoje dveře neotvíráš
stejně jsi má
má milovaná
moje milá
zamilovaná
milovaná...

 • pár slov

  • O téhle písni se dá říci máloco neosobního. Snad jen Filipův prazdroj. Původní jeho nápěv zněl "Holčičko má", pak "To se ti zdá" (což by bylo vtipné v dvojici se Zdá se mi; stejně jako máme dvojici A já jsem a Ale nejsi, byť tu druhou ne a ne dotáhnout - přesněji ne a ne začít dotahovat). Při předváděčce zkraje roku 2015 zpíval při pohledu na Petrovu drobotinu "Jsem Mikuláš..." - no a tady jako by tím spustil emotivní příval.
  • V květnu 2015 jsme měli takové smutnější soustředění - sami doma, jeden slaměně, druhý čerstvě zcela singl. Pod vlivem té melancholie napsal Petr text, který zcela nepokrytě vzpomíná na Bordeaux 2007, kde se poznal s Hammou (a kde vzniklo tolik "aprílových" textů pro Filtr). Písnička pro ni, taková zvláštní, Petr sám neví, jestli je v ní řeč o tehdy nebo o teď.
  • Protože jsme v té době začali mít cosi jako domácí studijko, zkusili jsme píseň - jež nám přišla silně silná - rovnou profi nahrát. A až na podzim jsme ji hráli před publikem. Dojalo víc muže než ženy, taky zvláštní. A paní Hamma ji slyšela poprvé ještě o měsíc později - když (až zcela symbolicky) zrovna u Jediných vůbec nic neklape. Někdy je ta hudba fakt divná.
  • Na písničce jsme ještě před živým uvedením začali pracovat s Petrem Filipem, aranži jsme ale dotáhli společnými silami až v lednu 2016. Popravdě jeho vklad píseň výrazně posunul od melancholické k lehce drásavé - a hlavně se z ní vytratila jistá ufňukanost. Pro PJN má skladba v sobě nyní náboj, s nímž se Milan Cais (a Tata Bojs) pouští do ukrutně osobní písně S ní. Nejspíš má podobně báječné období a Petrovi je jeho výkon na jednom koncertě (kde z přetlaku prakticky rozflákal mikrák) vzorem (mikrák ale šetříme).
  • Píseň v roce 2016 citlivě obohatil i basák Honza Hodek, výborně zaplul do hotové poetiky.

© filtruj.cz